Autolaen

Autolaen on sobilik juhul, kui te soovite võtta laenu, et auto osta. Autolaen sarnaneb liisingule, kuid tegu on siiski enamikel juhtudel tagatisega laenuga, mis on enamasti mõeldud pigem odavamate autode ostmiseks. Autolaenu sihtotstarve on selgelt määratletud ning autolaenu antakse vaid auto ostmiseks. Kui te soovite võtta laenu ning kulutada laenusumma oma suva järgi, sobib teile väikelaen või äärmisel juhul kiirlaen.

Meie autolaenude kokkuvõttest leiategi vastused küsimustele, milline laen on autolaen, kuidas autolaenu taotleda saab ning millised on levinumad autolaenude tingimused. Kui te vajate abi autolaenu taotlemisel, või midagi jäi teile üldiselt arusaamatuks, võite meiega ühendust võtta, kasutades selleks kontaktivormi, vastame teile alati esimesel võimalusel.

Tagatiseta autolaen

Autolaene on kahte sorti: laen juba olemasoleva auto tagatisel (nagu laen kinnisvara tagatisel) ning laen uue auto ostmiseks. Uue auto saate osta nii tagatisega, kui ka tagatiseta autolaenuga.

Kui te olete otsustanud autolaenuga osta mõne kasutatud või vanema auto, on tagatiseta autolaen teile parim valik. Tagatiseta autolaenudega saate ostetud mistahes aastal toodetud ja suurema osa laenupakkujatega saate koostada teile sobiva ning paindliku laenu tagasimakse graafiku.

Valides tagatisega autolaenu peate silmas pidama, et suuremal osal laenufirmadest on laenu saamiseks sätestatud üsna täpsed ning spetsiifilised tingimused, mida teie poolt ostetav auto täitma peab. See tähendab teisisõnu, et auto turuväärtus ning hetkekonditsioon peavad olema laenupakkuja seatud standardite järgi, vastasel juhul laenu ei anta.

Sellistel juhtudel võib ka juhtuda, et teile pakutakse individuaalse pakkumise teel laenu lühemaks ajaperioodiks, halvimal juhul jääb autolaen saamata.

Soodsad autolaenud

Mogo autolaen

Taotle kiirlaenu Mogo'st soodsatel tingimustel. Vaata täpset laenupakkumist Mogo.ee kodulehelt ning tutvu tingimustega.

Bigbanki autolaen

Soovite taotleda autolaenu soodsatel tingimustel ning kiire taotlusprotsessiga? Vaadake Bigbank'i autolaenude pakkumist juba täna.

autolaen soodsatel tingimustel

Tagatiseta autolaen ja selle plussid

Tagatiseta autolaen on hea valik, kui soovite auto osta eraisiku käest. Enamik Eestis müüdavatest autodest ostetakse läbi interneti ning tagatisega autolaenude puhul on teil võimalik ostagi näiteks internetis olevate erakuulutuste kaudu. Sellise ostusoovi korral on see kordades lithsam, kui võrrelda tagatiseta laenudega.

Valides autolaenuga ostmise eraisikult ei pea te laenu otstarvet laenuandjale täpselt selgitama ning võite osta peaaegu ükskõikmillises korras auto teile sobivate omadustega, ilma, et peaksite ühestki normist kinni pidama.

Samuti on tagatiseta autolaen õige valik, kui soovite võtta autolaenu kogu auto müügihinna väärtuses. Kui te ostate auto tagatiseta autolaenuga, võite raha laenata kuni 100% ulatuses auto turuväärtusest, samal ajal kui tagatisega autolaenu puhul antakse 50-90% ulatuses laenu. Seega, kui teil pole auto ostuks juba raha kõrvale pandud, on parim valig tagatiseta autolaen.

Märkimist väärt on ka see, et autolaenude pakkumised on tihti individuaalsed ning juhtumipõhised, mis tähendab, et teie laenatav summa sõltub teie varasemast maksekäitumisest, teie sissetulekust ning juba olemasolevatest maksekohustustest.

Viimasena, aga mitte vähemtähtsana tooksime välja, et tagatiseta autolaenu keskmine laenuintress on umbes alates 15% aastas. Autolaenu intress sõltub konkreetselt laenuperioodist, laenatavast summast, teie juba olemasolevatest maksekohustustest ning sissetulekutest.

Auto ostmine kiirlaenuga - kas mõistlik?

Auto ostmine kiirlaenuga tuleb kõne alla, kui teil on puudu vaid väike summa, või tegu on odava (näiteks alla 1000 euro) kasutatud autoga, kuid ainult juhul, kui te saate võetud kiirlaenu tagasi maksta lühikese aja jooksul. Sellisel juhul võiksite vaadata laenufirmasid, kes pakuvad esmastele kiirlaenu klientidele soodsamaid laenutingimusi (kuni 0% intressiga). Üldielt on väikelaenud kiirlaenudest odavamad ning eelistatuimad.

Võrdle pakkumisi

Olete otsustanud taotleda autolaenu, kuid pole veel parimat pakkumist leidnud? Vaadake laenukompass.ee ülevaadet ning leidke omale soodsatel tingimustel autolaen.