Ärilaen

Ärilaen on laenutüüp, mis on mõeldud eksklusiivselt juriidilistele isikutele, nagu Osaühingud, Aktsiaseltsid, FIE'd, MTÜ'd jne. Ärilaene pakutakse nii tagatisega kui ka ilma tagatiseta. Lisaks tavalistele traditsionaalsetele ärilaenudele, on ka erinevad laenude sarnased teenused, näiteks faktooring. Neid kõiki ühendab tavalisest suurem paindlikkus laenuandja poolt ning see, et neid laene väljastataksegi vaid ettevõtetele või FIE'dele.

Äriaen võib olla hea valik, kui teie ettevõtmisel on vaja laieneda, ehk investeerida seadmetesse või näiteks kinnisvarasse, aga ka mistahes muul põhjusel. Käibevahendeid pole kunagi küllalt, samas peaks ka ärilaenu võttes ikkagi vaatama, et tegu oleks pikaajaliselt läbimõeldud otsusega. Seepärast soovitame ennem ärilaenu lõpliku taotluse aksepteerimist konsulteerida oma valdkonna spetsialistiga, kes saab teid nendes küsimustes nõustada. Kuna ärilaenude puhul võivad laenusummad ulatuda väga suurte summadeni, tasub see kindlasti ka ära.

Soodsad ärilaenud

Ärilaen.ee

Taotle ettevõtte laen Ärilaen.ee'st soodsatel tingimustel. Vaata täpset laenupakkumist nende kodulehelt ning tutvu tingimustega.

Laen.ee

Soovite taotleda ärilaenu soodsatel tingimustel ning kiire taotlusprotsessiga? Vaadake Laen.ee ärilaenude pakkumist juba täna.

Ärilaen

Ärilaenude tüübid

Koostasime teile lühikese loetelust, millised on erinevad laenuturl pakutavad ärilaenude tüübid, kust leiate kindlasti endale midagi sobivat. Need on Eestis peamiselt pakutavad ärilaenude tüübid:

  • Stardilaen. Seda tüüpi laenud on mõeldud alles alustavatele ehk uutele ettevõtetele, kellel pole endal lihtsalt raha, et oma ettevõtlusteekonnaga alustada. Selleks, et saada stardilaenu, peab teil olema kindlasti vettpidav äripaan ning paljudel juhtudel ka lisatagatis.
  • Hüpoteeklaen. Ehk laen hüpoteegi tagatisel ettevõtetele sarnaneb tingimustelt vägagi eraisiku hüpoteeklaenude tingimustele. Selle laenu saamiseks, peaks teil olema kinnisvara, mida laenu tagatiseks seada.
  • Arvelduslaen. Tegu on laenuga, mida teatakse ka kui arvelduskrediiti. Arvelduslaen on mõeldud lühemaks perioodiks ning selle peamine eesmärk on anda teie ettevõtmisele juurde käibevahendeid, kui on tekkinud ootamatud kulutused või väljaminekud.
  • Faktooring. Neist kõige uuem laenutoode on mõeldud nö "arvete müümise" jaoks. Teil on võimalik ettevõtte arved "müüa" faktooringut pakkuvale teenusepakkujale, saate raha kohe kätte, kuid annate sellest väikese protsendi teenusepakkujale.
  • Investeerimislaen. Selline laen on mõeldud pikemaajaliseks tagasimaksmiseks ning laenu sihtotstarbena on võimalus investeerida teie ettevõtte laiendamisse või lihtsalt arengu saavutamiseks, olgu selleks kontoriremont, seadmete soetamine või uute projektide teostamine.
  • Liising. Samad tooted ning tingimused, mida pakutakse liisingu näol eraisikutele, kehtivad ka ettevõtetele. Liisingu mõte on anda kliendi kasutusse mõni seade (olgu selleks auto, või mistahes muu vidin), igakuise tasu eest. Liisinguperioodi lõppedes on kliendil võimalik seade lisaraha eest välja osta.

Ärilaenud Eestis

Nagu ülalpoolt väljatoodu põhjal näete, on ärilaenu taotlemiseks palju erinevaid võimalusi. Ennem laenu võtmise planeerimist, võiksite esiteks vaadata, millele soovite laenusumma kulutada, ehk teada saada laenu sihtotstarve, misjärel on teil juba lihtsam endale sobivat laenutüüpi leida.

Ärilaenude puhul tasub välja toomist ka fakt, et laenufirmad on altimad pakkuma laene ettevõtetele, eriti, mis puudutab erinevaid tagatisega laene, kuna laenusummad on suuremad ning ettevõtted reeglina likviidsemad, kui näiteks keskmised eraisikutest kliendid. Seepärast olete te ettevõtjana heas olukorras, kus võite saada vägagi hea laenupakkumise. Jäta meelde, 90% laenupakkumistest tehakse individuaalselt ning juhtumipõhiselt, just sellpärast tasubki võtta pakkumine võimalikult paljudelt laenuandjatelt.

Võrdle pakkumisi

Olete otsustanud taotleda ärilaenu, kuid pole veel parimat pakkumist leidnud? Vaadake laenukompass.ee ülevaadet ning leidke omale soodsatel tingimustel ärilaen.