Laen maksehäirega
Paljudel meist on olnud mõni maksehäire, olgu selleks mõni märkamatuks jäänud parkimistrahv, või hoopis unustatud telefoniarve. Kui teil on maksehäire, kuid soovite sellegipoolest taotleda mõnd laenu, on teil neli peamist võimalust, et laenu saada:
- Teie maksehäire oli juba pikka aega tagasi ning olete olnud edasise aja jooksul eeskujulik, mistõttu on laenufirmad nõus teile ikkagi laenu andma
- Teil on hetkel kehtiv maksehäire, kuid valite sellise laenupakkuja, kes teile olenemata maksehäirest siiski laenu pakub.
- Te taotlete kõige tavalisemat kiirlaenu, otsides välja firmad, kes pakuvad väikeses ulatuses kiirlaene peaaegu igaühele.
- Te taotlete suuremahulisemat laenu, mille üheks tingimuseks võib olla, et te tasute saadava laenusumma eest olemasolevad maksehäireid põhjustavad arved/kohustused.
Me ei soovita teil, ega kellegil teisel taotleda laenu, kui teil juba on maksehäireid. Esiteks, kui teil peaks juhtuma sama ka laenudega, mis te pärast taotlete, on lõpptulemus veel kordades hullem ja seda eriti kiirlaenude, aga ka tarbimislaenude puhul.
Kui teil on tõesti soov maksehäirega laenu saada, kuna teil on mõned teised laenud maksmata, võiksite kaaluda laenude refinantseerimist, mis tähendab lihtsalt öeldes, et pakite kõik olemasolevad laenud ühte uude laenutootesse ning jätkate madalama koguintressi ning igakuise (ühe) laenumaksega.
Laenuandjad kust on tõenäoline laenu saada lihtsamalt
Miks maksehäiretega inimestele laenu ei väljastata?
Teadagi, kipuvad inimesed oma finantsvõimekust tihti üle hindama ning laenupakkujad on taeda-tuntud reklaamijad. See, et maksehäirega inimestele laene ei väljastata, tuleneb seadusest, mis ütleb selgelt, et laenufirmad peavad oma kliendi tausta uurima ning ei tohi liiga kergekäeliselt inimestele laenu väljastada. Kuna selline teguviis võiks inimest pikaajaliselt halvata ning veel rohkem probleeme tekitada.
Meie lehelt leiate informatsiooni selle kohta, mis on maksehäire, millal need aeguvad, kuidas taotleda laenu maksehäirega ning palju muud.
Mis on maksehäire?
Maksehäireks loetakse avalikku kannet maksehäireteregistris, mis isenesest koosneb neljast osast:
- Ettevõte või eraisik on võlgu jäänud (rikkunud kohustust)
- Sellest on möödas minimaalselt 45 päeva (al. tähtpäevale järgnevast päevast)
- Kõnealune isik (ettevõte või eraisik) pole võlgu jäämist vaidlustanud
- Võlgnetav summa ületab 30€ (koos intresside ja viivistega)
Selleks, et teid või keda iganes kantaks maksehäireregistrisse, peavad ülalpool väljatoodud punktid kõik esindatud olema.
Milliseid maksehäireid on olemas?
Maksehäired jagunevad kaheks peamiseks liigiks: avatud maksehäired ning suletud maksehäired. Esimene tähendab, et maksehäireregistris on teie poolt (või võlgniku) tasumata arve. Suletud maksehäireks loetakse seda, kui olete arve juba tasunud, kuid märge jääb mõneks ajaks ikkagi (see on üheks eelduseks, et saada laenu maksehäirega)
Kui kaua maksehäire kestab?
Reeglina kestab maksehäire eraisikute puhul 3 aastat ja ettevõtete puhul 7 aastat.
Ehk, kui te olete ettevõte, on teie maksehäire pankadele nähtav 7 aastat peale võlgnevuse likvideerimist ning eraisikute puhul 3 aastat peale seda, kui olete võlgnevuse tasunud.
TÄHTIS! Eraisikute puhul tuleb meelde jätta, et pangad näevad teie maksehäiret kuni 5 aastat peale viimase võlgnevuse tasumist.
Kuidas saab laenu maksehäirega?
Enamasti saate vaid laenu, olgu selleks kas kiirlaen või väikelaen juhtudel, kui teie tasutud maksehäirest on möödas vähemalt 6 kuud.